مراقبت از مو

علت آلوپسی ریزش مو سکه ای و روش رفع این عارضه چیست

علت آلوپسی چیست

علت آلوپسی چیست : این عارضه ( طاسی ) یک اختلال خود ایمنی شایع است که اغلب منجر به ریزش مو شده  معمولا این نوع از ریزش موها غیر قابل پیش بینی است. در این مقاله درباره ی ریزش مو از وبلاگ روژیا درباره ریزش نوع Alopsia صحبت خواهیم کرد. آلوپسی یا آلوپسیا یک واژه عمومی به معنای کاهش موی سر یا هر قسمتی از بدن به هر علتی است. علل مختلفی مانند هورمونی ، خودایمنی ، عوارض داروها ، کم خونی و …. دارد در بیشتر موارد موها در لکه های کوچک به اندازه یک چهارم دچار ریزش می شوند. برای اکثر افراد ریزشمو چیزی بیش از چند لکه نیست ، اگرچه در بعضی از افراد میزان ریزش شدیدتر است. در برخی از افراد می تواند منجر به ریزش کامل مو در پوست سر یا در موارد شدید ، کل بدن شود این بیماری بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت ممکن است هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد. اگرچه بیشتر موارد این عارضه قبل از 30 سالگی رخ می دهد. در این مقاله اشاره می کنیم به اینکه علت بیماری آلوپسی چیست ، تشخیص و راه کار های رفع آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.


با آلوپسی طاسی موی سر چکار کنیم ؟

ریزش مو سکه ای آلوپسی

انواع الگوی طاسی زنانه

طاسی الگوی زنانه که به آن آلوپسی آندروژنتیک گفته می شود نوعی از ریزش است که زنان را تحت تأثیر قرار می دهد این ریزش شبیه به طاسی الگوی مردانه است. به جز اینکه زنان می توانند موهای خود را با الگویی متفاوت تر از دست بدهند. در مورد اینکه علت این آلوپسی چیست در خانم ها به ویژه با افزایش سن امری طبیعی است تا دو سوم زنان بعد از یائسگی ریزش مو حتی نوع سکه ای را تجربه می کنند کمتر از نیمی زنان که سن 65 سالگی را رد می کنند می توانند با الگوی زنانه مواجه شوند. البته طاسی بعد از یائسگی شایع تر است و احتمالاً علت و دلیل این عارضه ( آلوپسی ) هورمون ها مسئول آن هستند. هرچند در بسیاری از موارد خانم ها فکر میکنند گزینه آخر یعنی کاشت می تواند یاری دهنده آنها باشد ولی کاشت مو برای بیماری و بیماران آلوپسی آخرین راهکار نیست و چه بسا ازن مورد منجر به واکنش معکوس هم خواهد شد.

 

نشانه ها و علایم طاسی زنانه

در الگوی طاسی زن ها ، مرحله رشد مو کند می شود همچنین برای شروع رشد مو زمان بیشتری طول می کشد. فولیکول های مو کوچک می شوند و موهایی که رشد می کنند نازک تر و نرم تر هستند این می تواند به موهایی منجر شود که به راحتی می شکنند. طبیعی است که زنان هر روز 50 تا 100 مو از دست بدهند در آقایان از جلوی سر شروع شده و تا زمان طاس شدن آنها به پشت انتقال داده می شود . در زنان معمولا بیماری و عارضه آلوپسی از خط وسط سر شروع می شوند موها در نواحی دیگر سر نیز ممکن است کم پشت شوند . کمتر احتمال دارد که خانمها کاملاً طاس شوند ، اما ممکن است در تمام موها نازک شدگی تار مو  داشته باشید.

محصولات ضد ریزش مو دکتر خوش رج


محصولات رویش مجدد مو با فورمولاسیون کاملا اختصاصی دکتر خوش رج

خرید محصولات رویش مو


تقسیم بندی الگوی طاسی زنان

نوع 1 مقدار کمی از نازک شدن است که از قسمت جلو سر شروع می شود. نوع 2 شامل گسترده شدن ریزشمو و کم پشت شدن و افزایش نازک شدن قسمت اطراف سر است. نوع 3 در سراسر نواحی سر مو ها نازک است و ناحیه کم پشتی در بالای پوست سر شما وجود دارد.

 • یک نفر از هر پنج نفر مبتلا نیز دارای یک خانواده بوده که این بیماری را تجربه کرده است.
 • نتیجه اغلب به صورت ریزش تکه‌ای ‌مو روی پوست سر است
 • پژوهش‌ها حاکی از آن است که این بیماری ممکن است اساس ژنتیکی داشته باشد
 • تکه‌های طاس‌ شده معمولا به اندازه یک سکه است
 • در برخی افراد ریزش مو ممکن است شدیدتر باشد و حتی به طاسی کامل منتهی شود
 • عارضه اغلب در طی چند روز به طور ناگهانی توسعه می یابد
 • شواهد علمی کمی وجود دارد مبنی بر اینکه آرئاتا در اثر استرس ایجاد می شود
 • افراد مبتلا به آرئاتا که فقط چند مورد ریزش مو دارند
 • اغلب بدون نیاز به درمان قطعی آلوپسی ، ریکاوری خودبخود و کامل را تجربه می کنند

راه حل آلوپسی

 راهکار و روش رفع آلوپسی وجود دارد 

رفع ریزش مو سکه ای : بعد از اینکه درباره علت و دلیل ریزش مو سکه ای آلوپسی چیست گفتیم که چه مواردی هستند وحال نوبت به روش رفع آن می رسد اگرچه بطور کلی از لحاظ دارویی هیچ درمانی برای آن وجود ندارد و در حال حاضر درمان خاصی برایش نیست اما زیاد نگران نباشید زیرا برخی از محصولات وجود دارند که کمک می کنند به رشد سریعتر مو ها و رفع این نوع ریزش مو. شایع ترین شکل درمان، استفاده از داروهای کورتیکواستروئیدها ، داروهای ضد التهابی قدرتمند است که می توانند سیستم ایمنی بدن را سرکوب کنند. اینها معمولاً از طریق تزریق موضعی ، استفاده از پماد موضعی یا به صورت خوراکی تجویز می شوند. داروهای دیگری که می توانند تجویز کنند که رشد مو را تقویت می کند یا بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد شامل ماینوکسیدیل Minoxidil ، Anthralin ، SADBE و DPCP است. اگرچه برخی از این موارد ممکن است به رشد مجدد مو کمک کند ، اما نمی توانند از تشکیل لکه های جدید طاس جلوگیری کنند.

استفاده از فتوشیمی درمانی توسط برخی مطالعات پشتیبانی می شود و جایگزینی بالقوه برای بیمارانی که قادر به استفاده از روشهای درمانی یا تهاجمی نیستند و یا تمایلی ندارند را ارائه می دهد. به طور مستقیم مردم را بیمار نمی کند و همچنین مسری نیست. با این وجود ، سازگاری با عارضه برای بسیاری از افراد بسیار سخت است مخصوصا برای خانم ها که دچار آن می شوند. علاوه بر جنبه زیبایی ظاهری که مو ها برای خام ها و آقایان ایجاد می کند مو از درجه خاص محافظت در برابر عناصر طبیعی مانند نور خورشید و آب نیز برخوردار است تحقیقات مقدماتی نشان داده است که کوئرستین ، یک بیوفلاوونوئید طبیعی که در میوه ها و سبزیجات یافت می شود می تواند در برابر رشد آئوپسی آراتا محافظت کند و به طور موثری ریزش موهای موجود را درمان کند. البته برای رفع این نوع ریزش مو یعنی نوع سکه ای باز هم تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، از جمله کار آزمایی بالینی انسان ، قبل از اینکه کوئرستین درمانی  در نظر گرفته شود.

افراد مبتلا نکات را رعایت کنند

در محیط کار یا زندگی در معرض آفتاب قرار می گیرید از ضد آفتاب با کیفیت استفاده کنید
از عینک های ضد آفتاب مناسب بپوشید برای محافظت از چشم و ابروها و مژه ها
برای محافظت از سر در برابر آفتاب از کلاه و روسریبا بافت نخی مناسب استفاده کنید


محصولات پیشنهادی برای رفع و از بین بردن آلوپسی

 • تونیک مو دکتر خوش رج بهمراه پک کامل رویش و ضد ریزش مو بعنوان راهکاری با نتیجه اثربخشی 90 درصد برای تعداد زیادی از عزیزان
 • نتایج خیره کننده را ایجاد کرده است، از یک طرف با محصول ضد ریزش ریختن مو ها قطع شده
 • و از طرف دیگر با محتویات گیاهی و همچنین با وجود تفاوت ویژه محصول های دکتر خوش رج
 • یعنی ترنسفرهای اختصاصی برای رساندن دقیق مواد تقویتی و گیاهی به پیاز مو ها می باشد.
 • این ترنسفرها باعث انتقال دقیق مواد تقویتی به پیاز موها می شوند
 • که خود باعث ایجاد اثربخشی عالی پکیج ضد ریزش و رویش موها برای بسیاری از مشتریان ما شده است..
 • برای سفارش پک ضد ریزش کافیه روی عکس اثربخشی پایین کلک کنید.

author-avatar

درباره ریبوار عزیزنژاد

درود به شما همراهان عزیز روژیا عزیزنژاد هستم فارغ التحصیل از دانشگاه تربیت معلم تهران سئوکار هستم و عاشق کسب و کار اینترنتی و البته آموزش ، امیدوارم بتونیم با پیشنهاد مناسب سایت روژیا در زندگی شما نقش بسزایی داشته باشیم. با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما همراهان خوب سایت - هر گونه سوالی داشتین در کامنت همین مطلاب یا در دایرکت اینستاگرام من میتونید به صورت شخصی بپرسین و در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.