مقالات بروز و مطالب مراقبت از پوست

13 داروی خانگی ضد جوش قوی

داروی خانگی ضد جوش قوی

داروی خانگی ضد جوش صورت ‌‌: جوش صورت یا آکنه یکی از شایعترین شرایط پوستی در جهان است که تقریباً 85 درصد از افراد را در برخی از نقاط زندگی خود تحت تأثیر قرار می دهد. درمان های معمولی آکنه می توانند گران باشند و اغلب عوارض جانبی نامطلوبی از جمله خشکی ، قرمزی و تحریک شدن پوست رادارند. این امر باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال چگونگی درمان آکنه به طور طبیعی در خانه باشند. محصولاتی با محتوی گیاهی رو پیشنهاد میدیم کع طرفداران زیادی هم دارند.

سیزده داروی قوی خانگی  ضد جوش

چه عواملی باعث آکنه می شوند؟

آکنه هنگامی شروع می شود که منافذ پوست شما با روغن و سلول های مرده پوست بسته شود. هر منافذ به غده سبزی متصل شده است ، که ماده روغنی به نام سبوم تولید می کند. سبوم اضافی می تواند منافذی را به وجود آورد ، و باعث رشد باکتری موسوم به Propionibacterium acnes یا P. acnes می شود. گلبولهای سفید خون شما به P. acnes حمله می کند و منجر به التهاب پوست و آکنه می شود. برخی از موارد آکنه شدیدتر از سایرین است ، اما علائم رایج آن شامل سرهای سفید ، جوش سرسیاه است. عوامل بسیاری در ایجاد جوش یا آکنه از جمله ژنتیک ، رژیم غذایی ، استرس ، تغییر هورمون ها و عفونت ها نقش دارند. در موارد پایین 13 داروی خانگی سریع ضد جوش قوی یا رفع آکنه وجود دارد .

1. از سرکه سیب استفاده کنید

سرکه سیب با تخمیر سرو سیب یا آب بدون فیلتر سیب فشرده ساخته می شود.مانند سایر سرکه ها ، به دلیل توانایی آن در مبارزه با بسیاری از باکتری ها و ویروس ها شناخته شده استسرکه سیب حاوی چندین اسید آلی است که نشان داده شده است که آکنه P. را از بین می برد و جز داروی خانگی ضد جوش صورت قوی است. به طور خاص ، نشان داده شده است که اسید سوکسینیک باعث مهار التهاب ناشی از P. acnes می شود که ممکن است از ایجاد زخم جلوگیری کند.

2. یک مکمل روی مصرف کنید

روی یک ماده مغذی اساسی است که برای رشد سلول ، تولید هورمون ، متابولیسم و ​​عملکردسیستم ایمنی بدن بسیارمهم است.همچنین یکی از درمان های طبیعی مورد مطالعه برای آکنه است. تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به آکنه تمایل به داشتن سطح روی کمتر در خون خود نسبت به افرادی که پوست روشن دارند دارند. مطالعات متعددی نشان داده است که مصرف خوراکی روی به کاهش آکنه یا جوش کمک می کند. روی عنصری به مقدار روی موجود در ترکیب اشاره دارد. روی به اشکال مختلف موجود است ، و هر یک مقدار مختلفی از عنصر روی را در خود دارد. حد بالایی ایمن روی توصیه شده 40 میلی گرم در روز است ، بنابراین بهتر است از این مقدار تجاوز نکنید ، مگر اینکه تحت نظر پزشکی باشید. زیادیه روی ممکن است عوارض جانبی از جمله درد معده و سوزش روده ایجاد کند. همچنین لازم به ذکر است که نشان داده نشده است که استفاده از روی بر روی پوست مؤثر است. این ممکن است به این دلیل باشد که روی به طور موثری از طریق پوست جذب نمی شود….

3. ماسک عسل و دارچین درست کنید

هم عسل و هم دارچین منبع عالی آنتی اکسیدان ها هستند مطالعات نشان داده است که استفاده از آنتی اکسیدان ها بر روی پوست نسبت به بنزوئیل پراکسید و رتینوئیدها در کاهش آکنه مؤثر و خاصیت ضد جوش را دارا است. این دو داروی آکنه رایج برای پوست است که خاصیت ضد باکتریایی دارد. آنتی اکسیدانهای مورد مطالعه ویتامین B3 ، لینولئیک (امگا -6) اسیدهای چرب و سدیم آسکوربیل فسفات (SAP) ، که مشتق ویتامین C است. این آنتی اکسیدان های خاص در عسل یا دارچین یافت نمی شوند ، اما این احتمال وجود دارد که سایر آنتی اکسیدان ها ممکن است تأثیر مشابهی داشته باشند. در حالی که خواص ضد التهابی ، آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی عسل و دارچین ممکن است از پوست مستعد آکنه بهره مند شوند ، هیچ مطالعه ای درباره توانایی آنها در درمان آکنه وجود ندارد.

4. درمان  با روغن درخت چای

روغن درخت چای یک روغن اساسی است که از برگهای Melaleuca alternifolia ، درخت کوچکی بومی استرالیا استخراج می شود. این به دلیل توانایی آن در مبارزه با باکتری ها و کاهش التهابات پوستی به خوبی شناخته شده است علاوه بر این ، چندین مطالعه نشان می دهد که استفاده از روغن درخت 5٪ چای روی پوست باعث کاهش آکنه می شود در مقایسه با بنزوئیل پراکسید 5٪ ، 5٪ روغن درخت چای به همین سرعت عمل نکرد ، اما بعد از سه ماه استفاده باعث بهبود قابل توجهی آکنه شد. همچنین در مقایسه با بنزوئیل پراکسید ، اثرات جانبی کمتری مانند خشکی و سوزش ایجاد کرده است. روغن درخت چای بسیار قدرتمند است ، بنابراین همیشه آن را قبل از استفاده روی پوست خود رقیق کنید.

5- چای سبز را روی پوست خود بمالید

چای سبز از نظر آنتی اکسیدان بسیار زیاد است ، و نوشیدن آن می تواند باعث سلامتی خوبی شود. هیچ مطالعه ای در مورد فواید نوشیدن چای سبز هنگام بروز آکنه صورت نگرفته است ، اما استفاده از آن به طور مستقیم بر روی پوست به اثبات رسیده است. این به احتمال زیاد به دلیل شناخته شده بودن فلاونوئیدها و تانن های موجود در چای سبز به مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب کمک می کند ، که دو عامل اصلی آکنه هستند. مطالعات متعدد نشان داده اند که استفاده از عصاره 2-3٪ چای سبز روی پوست باعث کاهش قابل توجهی تولید سبوم و جوش در افراد مبتلا به آکنه می شود.

6. از جادوگران هازل استفاده کنید

فندق جادوگر از پوست درختان و برگهای درختچه فندق جادوگر آمریکای شمالی ، Hamamelis virginiana استخراج می شود. این گیاه حاوی تانن ها است که دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی قوی هستند. به همین دلیل برای درمان طیف وسیعی از شرایط پوستی از جمله شوره سر ، اگزما ، واریس ، سوختگی ، کبودی ، نیش حشرات و آکنه استفاده می شود. متأسفانه هیچ مطالعه ای درباره توانایی فندق جادوگر برای درمان آکنه به طور خاص انجام نشده است. با این حال ، مطالعات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد استفاده از فندق جادوگر روی پوست می تواند با باکتری ها ، کاهش التهاب و کمک به بهبودی مبارزه کند

7. با آلوئه ورا مرطوب کنید

لوئه ورا گیاه گرمسیری است که برگهای آن ژل روشنی ایجاد می کند. ژل اغلب به لوسیون ها ، کرم ها ، پمادها و صابون ها اضافه می شود. معمولاً برای درمان سایش ، بثورات ، سوختگی و سایر شرایط پوستی استفاده می شود. ژل آلوئه ورا هنگامی که روی پوست قرار گرفته می تواند به بهبود زخم ها ، درمان سوختگی ها و مبارزه با التهاب کمک کند آلوئه ورا همچنین حاوی اسید سالیسیلیک و گوگرد است که هر دو در درمان آکنه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند مطالعات متعددی نشان داده اند که استفاده از اسید سالیسیلیک بر روی پوست ، آکنه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد به طور مشابه ، ثابت شده است که استفاده از گوگرد یک درمان موثر آکنه است. در حالی که تحقیقات وعده های بزرگی را نشان می دهد ، فواید ضد آکنه آلوئه ورا به شواهد علمی دیگری نیاز دارد. همچنین شما میتوانید برای آبراسانی به پوست خود از کرم آبرسان استفاده کنید که پیشنهاد ما به شما کرم آبرسان صورتعالی است که در لینک زیر میتوانید آن را خریداری کنید.

8. یک مکمل روغن ماهی مصرف کنید

اسیدهای چرب امگا 3 چربیهای فوق العاده سالم هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. شما باید این چربی ها را از رژیم غذایی خود دریافت کنید ، اما تحقیقات نشان می دهد بیشتر افرادی که رژیم غذایی استاندارد غربی می خورند ، به اندازه کافی از آنها دریافت نمی کنند. روغنهای ماهی حاوی دو نوع اصلی اسیدهای چرب امگا 3 هستند: اسید ایکوزاپنتائنوئیک (EPA) و اسید دکوزاگزاوائئیک (DHA). EPA از راه های مختلفی از جمله مدیریت تولید روغن ، حفظ هیدراتاسیون کافی و جلوگیری از آکنه ، از پوست سود می برد. نشان داده شده است که مقادیر بالای EPA و DHA باعث کاهش عوامل التهابی می شود که ممکن است خطر آکنه را کاهش دهد. در یک مطالعه به 45 فرد مبتلا به آکنه ، مکمل های اسید چرب امگا 3 حاوی EPA و DHA روزانه داده شد. بعد از 10 هفته ، آکنه به طور قابل توجهی کاهش یافت. مصرف روزانه خاص اسیدهای چرب امگا 3 توصیه نشده است ، اما بیشتر سازمانهای بهداشتی توصیه می کنند بزرگسالان سالم روزانه حداقل 250 تا 500 میلی گرم از ترکیبات ترکیبی EPA و DHA مصرف کنند. همچنین با خوردن ماهی قزل آلا ، ساردین ، ​​لنگر،گردو، دانهچیاودانهکتان زمینی می توانید اسیدهای چرب امگا 3 را نیز دریافت کنید.

9. مرتباً لایه برداری کنید

لایه برداری فرآیند از بین بردن لایه بالای سلولهای مرده پوست است. می توان با استفاده از یک برس یا اسکراب به صورت مکانیکی از سلول خارج شد. از طرف دیگر می توان با استفاده از اسیدی که آنها را حل می کند ، از نظر شیمیایی نیز از بین رفت. اعتقاد بر این است که با از بین بردن سلولهای پوستی که منافذ پوست را مسدود می کنند ، لایه برداری بهبود می یابد همچنین اعتقاد بر این است که با اجازه دادن به آنها برای عمیق تر شدن نفوذ ، پس از برداشته شدن بالاترین لایه پوست ، درمان های آکنه برای پوست موثرتر است.متأسفانه تحقیقات مربوط به لایه برداری و توانایی آن در درمان آکنه محدود است.

برخی مطالعات نشان می دهد که میکرودرمابراسیون ، که روشی برای لایه برداری است ، می تواند ظاهر پوست را بهبود ببخشد ، از جمله برخی موارد جای زخم آکنه در یک مطالعه کوچک ، 25 بیمار مبتلا به آکنه هشت بار تحت درمان با میکرودرم ابریژن در فواصل هفتگی قرار گرفتند. بر اساس عکس های قبل و بعد ، این به بهبود آکنه کمک می کند 96٪ از شرکت کنندگان از نتایج راضی بودند و این روش را به دیگران توصیه می کردند. اگرچه این نتایج نشان می دهد که لایه برداری ممکن است آکنه را بهبود بخشد ، تحقیقات بیشتری لازم است. انواع مختلفی از محصولات لایه برداری در فروشگاه ها و بصورت آنلاین وجود دارد ، اما تهیه اسکراب در خانه با استفاده از شکر یا نمک به همین راحتی انجام می شود.

10. رژیم غذایی کم کلسیم را انتخاب کنید

رابطه رژیم و آکنه سالهاست که مورد بحث قرار گرفته است. شواهد اخیر حاکی از آن است که عوامل رژیم غذایی مانند انسولین و شاخص گلیسمی ممکن است با آکنه همراه باشد شاخص گلیسمی یک ماده غذایی (GI) اندازه گیری میزان سرعتی قند خون است خوردن غذاهای حاوی GI بالا باعث افزایش سن انسولین می شود که تصور می شود تولید سبوم را افزایش می دهد. به همین دلیل ، اعتقاد بر این است که غذاهای پرمصرف GI تأثیر مستقیمی در رشد و شدت آکنه دارند. غذاهایی که دارای شاخص قند خون بالا هستند شامل نان سفید ، نوشابه های شیرین ، کیک ، دونات ، شیرینی ، شیرینی ، غلات صبحانه شیرین و سایر غذاهای فرآوری شده است. مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین شامل میوه ، سبزیجات ، حبوبات ، آجیل و غلات کامل یا حداقل فرآوری شده هستند. مطالعه دیگری با 31 شرکت کننده نتایج مشابهی را به همراه داشت این مطالعات کوچک نشان می دهد که یک رژیم غذایی کم قند خون ممکن است برای افرادی که پوست مستعد آکنه دارند مفید باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

11- لبنیات را قطع کنید

رابطه لبنیات و آکنه بسیار بحث برانگیز است. نوشیدن شیر و مصرف لبنیات ، شما را در معرض هورمون قرار می دهد ، که ممکن است باعث ایجاد تغییرات هورمونی و منجر به آکنه شود دو مطالعه بزرگ گزارش داد كه مصرف بالاتر شیر با آكنه همراه است با این حال ، شرکت کنندگان داده های خود را در هر دو مطالعه گزارش داده اند ، بنابراین برای ایجاد یک رابطه علی علیت واقعی ، باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

12. استرس را کاهش دهید

هورمون های آزاد شده در دوران استرس ممکن است تولید سبوم و التهاب پوست را افزایش داده و آکنه را بدتر کند در حقیقت ، مطالعات متعدد استرس را به افزایش شدت آکنه مرتبط کرده است. علاوه بر این ، استرس می تواند تا 40 درصد بهبود زخم را کند کند ، که ممکن است ترمیم ضایعات آکنه را کند کند برخی از درمان های آرامش بخش و کاهش استرس برای بهبود آکنه نشان داده شده است ، اما تحقیقات بیشتری لازم است انجام شود.

13. به طور منظم ورزش کنید

ورزش باعث گردش خون سالم می شود. افزایش جریان خون به تغذیه سلول های پوست کمک می کند ، که ممکن است به جلوگیری و بهبودی آکنه کمک کند. ورزش همچنین در تنظیم هورمون نقش دارد. مطالعات متعددی نشان داده اند که ورزش می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد ، که هر دو عواملی هستند که می توانند در ایجاد آکنه نقش داشته باشند توصیه می شود بزرگسالان سالم به مدت 30 دقیقه 3-5 بار در هفته ورزش کنند. این می تواند شامل پیاده روی ، پیاده روی ، دویدن و بلند کردن وزن باشد.

author-avatar

درباره ریبوار عزیزنژاد

درود به شما همراهان عزیز روژیا عزیزنژاد هستم نماینده فروش محصولات شرکت رادین کد 4 فارغ التحصیل از دانشگاه تربیت معلم تهران سئوکار هستم و عاشق کسب و کار اینترنتی و البته آموزش ، امیدوارم بتونیم با پیشنهاد مناسب در بهبود عارضه شما نقش بسزایی داشته باشیم. با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما همراهان خوب سایت روژیا - هر گونه سوالی داشتین در کامنت همین مطلاب یا در دایرکت اینستاگرام من میتونید به صورت شخصی بپرسین و در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *