مراقبت از پوست

برای پیشگیری از ویروس کرونا چکار کنیم ؟

پیشگیری از ویروس کرونا

پیشگیری از ویروس کرونا : بیاید ابتدا با خود ویروس کرونا در حد خیلی ساده بهتر آشنا بشیم . کرونا یا Covid-19 نسل جدید از ویروس که ابتدا گفته میشه از چین شروع شده . ویروس کرونا تا بحال تعداد زیادی از افراد رو مبتلا کرده و گرفتار این ویروس شدند . تا بحال در بسیاری از کشور ها گسترش پیدا کرده و یکی از ساده ترین راه های انتقال ویروس با لمس کردن مکان آلوده شده هست . شاید بپرسید کجا ها بیشتر می تونه بمونه و ممکن هست همه رو آلوده کنه ؟ در ادامه به شما تعدادی از جاهایی که بیشتر در معرض آلودگی هستند رو براتون مینویسم تا شما عزیزان هم بیشتر دقت کنید و شاهد ابتلا به این نوع ویروس نشوید .

تا الان طی تحقیقاتی که در چین انجام شده بیشتر از 80 درصد افراد نشانه های خیلی خفیف این بیماری رو داشتن . این نوع ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس های سرماخوردگی محسوب میشه و جزو خانواده سارس هم هست . بله همون ویروس سارس که در سال 2002 باعث مبتلا شدن بیشتر از 8 هزار نفر شد . تعدادی از راه های خلاصه ضده برای پیشگیری کردن رو می تونید از تصویر پایین هم ببینید.

پیشگیری کردن از ویروس کرونا

نشانه های ابتلا به ویروس کرونا

برای پیشگیری از ویروس کرونا بیایید ابتدا با علایم این نوع بیماری بهتر آشنا بشیم تا بتونیم به اون مبتلا نشیم . در ساده ترین حالت ابتدا باعث سرماخوردگی خواهد شد ولی در تعدادی موارد هم باعث اختلال تنفس هم شده. از نشانه های ابتلا به این ویروس رو میشه این موارد رو اشاره کرد : تب – سرفه خشک – نفس نفس زدن ابتدا با کمی سردرد شروع میشه و بعد 1 هفته هم سرفه میتونه خودش رو نشون بده و کمی هم توام با مشکلات تنفسی هست . میتونه باعث درد عضلانی هم بشه .

اماکن در معرض آلودگی

بصورت دقیق بایستی بگیم این ویروس از طریق افراد آلوده میتونه هر جایی دسترسی داشته باشه اما شما میتونید برخی از مکان ها یا مواردیک که بیشتر با آنها سرو کار دارید رو کمی بیشتر مواظب باشید تا درصورتی که اون مکان آلوده بود شما با تماس نداشتن باهاش و لمس نکردن اون مکان یا وسیله گرفتارش نشید. اگر قرار بر تشخیص آلودگی اون محیط یا وسیله باشه نیاز به مکان علمی برای تشخیص داره و حتما کارشناس مربوطه باید درباره این موضوع اظهار نظر کنند . بهترین کار در شرایط فعلی حفظ حس خوب شماست و درگیر نشدن با استرس و اضظراب ، این حس و حال بد براحتی میتونه برای هر فردی شرایط رو بدتر کنه . 

ماندگاری ویروس کرونا

یکی از راه های پیشگیری کردن از ویروس کرونا یا انواع ویروس ها شناسایی کردن مکان هایی که مستعد آلودگی هستند. باید ببینید جاهایی که بیشتر میتونه در معرض تماس هستند رو شناسایی کنیم . تا بهتر بتونیم از ابتلا به ویروس کرونا پیشگری کرده باشیم . یک خبر خوب : قبل از نوشتن این موارد می توانید همگی را ضد عفونی کنید 

اسکناس ها و پول های کاغذی – پول سکه ای – گوشی های لمسی – دستگیره های در در هر مکانی اعم از محل کار یا منزل شما – درب آسانسور – کلید های آسانسور – نرده های محافظ پنجره- نرده های پلکان – درب ماشین ها – کارت خوان و پوزر ها – عابر بانک و کلید های آن و…. 
اگر این لیست رو ادامه بدیم شاید از حوصله خارج باشه و شک برانگیز ولی به این نکته می رسیم : هرجایی میتونه آلوده شدنی باشه پس ماییم که قبل از تماس با یک وسیله یا تماس با یک مکان از آلوده شدن پرهیز کنیم .

دستگیره های وسایل کاری شما مثل – درب مغازه – کلید ها – قفل ها – گوشه های سکوریت 
تا الان با نوع ویروس و علائمش بهتر آشنا شدین خوب در ادامه با راه های پیشگری کردن از این ویروس بهتر آشنا شوید.

مدت زمان مانگاری ویروس کرونا


کارهای ضروری پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

 1. دست ها رو با آب و صابون بشورید طبق فیلمی که براتون گذاشتیم .
 2. همه انگشت ها و فواصل بینشون رو بخوبی لمس و با آب و صابون بشورید.
 3. حتما براتون سوال هست مدت زمان شستن چقدر باشه ؟
 4. برای 30 ثانیه تا 1 دقیقه بخوبی دستهاتون رو بشورید .

در بدو ورد به منزل چکار کنیم ؟

 1. بهتر هست در بدو ورد به منزل به هیچ چیزی دست نزنید اگر هم این اتفاق افتاد با کمی مایع ضد عفونی تمیز کنید.
 2. اول بایستی لباس ها تون رو دربیارید  و با چیزی تماس نداشته باشید.
 3. لباس هایی که در آوردین رو بزارید توی یک نایلون و دربش رو ببندید .
 4. درصورتی که لازم هست برای استفاده روز بعدتون لباس ها رو حتما بشورید.
 5. درصورتی که سرفه داشتین یا عطسه کردین حتما جلوی دهن رو با دستمال بگیرید (دستمال رو سطع آشغال بندازید) .
 6. درصورتی که میتونید ترجیحا در منزل بمونید و به بیرون نروید .
 7. اگر برای واجبات منزلتون بایستی خریدی انجام بدین و نیاز به بیرون رفتن دارید پس به غیر از موارد ضروری به چیزی دست نزنید.
 8. میتونید از انواع صابون ، ژلهای ضد عفونی کننده یا الکل و آب برای ضد عفونی کردن دستهاتون قبل و بعد از بیرون رفتن از منزل استفاده کنید.

 • پیشنهاد روژیا :شستشوی دست و صورت با محصولات اختصاصی دکتر خوش رج

   صابون نمک     صابون شتر مرغ

صابون شترمرغ و مزایا


منشا ویروس کرونا

گفته میشه که ویروس حال حاضر جدید هستند که از حیوانات به انسان انتقال پیدا کرده. ویروس کرونا هم به همین صورت در گذشته بین حیوانات همه گیر بوده . مانند ویروس سارس که ابتدا از خفاش شروع شده و بعد از اون به راسو منتقل شده . البته گفته می شود این ویروس کرونا محلی که باعث انتقالش شده بازار غذای دریایی در ووهان بوده که یکی از شهر های چین هست. آیا ویروس کرونا جهش یافته است ؟ در طول زمان همیشه جهش های و تغییرات آنها طبیعی بوده و در موارد بسیاری دسده شده ولی اینکه چطور و به چه دلیل این تغییرات ایجاد میشوند مبحث دیگری است که در این موضوع درباره آن بحث نمیشود .


 • در این مقاله بخوانید :  با اگزما شدید چکار کنیم ؟

درمان این ویروس پیدا شده ؟ 

برای پیشگیری صحیح از ویروس کرونا چکار کنیم ؟ همیشه گفتن پیشگیری کردن بهترین راه درمان هست . چرا دردی که قبل از گرفتنش میتونیم ازش جلوگیری کنیم رو به انتظار درمانش بشینیم ؟ خیلی ساده س ببینید ویروس جدید اسمش روی خودشه ویروسه و قابلیت انتقال داره و اولین قدم برای جلوتر رفتن از اون پیشگیری کردن ازش هست نه درگیر شدن باهاش و موضوعی که بسیاری از افراد فکر میکنند باید باهاش مبارزه کرد درحالی که این موجود داره کار خودش رو انجام میده و یک موضوع بیشتر رو نمیفهمه اونهم این موضوعه که : بقای خودش 

تا حالا دیدین ویروسی رو که برای بقای خوش دست به کاری نزنه ؟

شما چی برای بقا و حفظ سلامتی خودتون دست به کاری نمی زنین ؟

عاقلانه ترین کار در شرایط فعلی همین راه های ساده ای هست که در مقاله گفته شد . 

عزیزان لطفا پیشگیری کنید

بهترین راه پیشگیری از کرونا

author-avatar

درباره ریبوار عزیزنژاد

درود به شما همراهان عزیز روژیا عزیزنژاد هستم فارغ التحصیل از دانشگاه تربیت معلم تهران سئوکار هستم و عاشق کسب و کار اینترنتی و البته آموزش ، امیدوارم بتونیم با پیشنهاد مناسب سایت روژیا در زندگی شما نقش بسزایی داشته باشیم. با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما همراهان خوب سایت - هر گونه سوالی داشتین در کامنت همین مطلاب یا در دایرکت اینستاگرام من میتونید به صورت شخصی بپرسین و در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستم.