مراقبت از پوست

با چروک صورت چه کنیم؟

رفع چروک صورت

رفع چروک صورت چروک صورت که با افزایش سن شما بر چهره‌تان نقش می‌بندد آیا پاک شدنی‌ هستند ؟ زنان با ساختار متفاوت و پوست حساس تر نسبت به مردان غالباً در مردها خطوط چهره دیرتر از زنان ظاهر می‌شود . چرا که معمولاً پوست آنها ضخیم‌تر بوده و به علاوه با اصلاح کردن صورت، مرتباً سلول‌های مرده را از پوست برمی‌دارند. عوامل زیادی برای ایجاد چروک صورت دست به دست هم میدهند در این سری از مقالات مراقبت پوستی برای اینکه بتوانیم بر این عامل ضد زیبایی در خانم ها و آقایان چیره شویم و از آن جلوگیری کنیم. با همدیگر نگاه کوتاهی برای شناسایی بهتر پوست و عامل ایجاد چروک داشته باشیم . سپس رفع و برطرف کردن این چروک های صورت راهکار های موجود را به شما معرفی کنیم و بهتر آنرا بشناسیم.

از بین بردن چروک صورت

برای رفع چروک صورت چکار کنیم  ؟

انواع پوست‌ صورت

 • پوست طبیعی : که همچون پوست یک بچه تازه، لطیف و کاملاً قابل انعطاف‌ است.
 • پوست چرب : در این پوست فعالیت غدد مولد چربی افزایش می‌یابد و علت به وجود آمدن آن زمینه ارثی فعالیت غدد آندوکرین، تغذیه، هیجان‌زدگی، شوک و غیره است.
 • پوست خشک : این نوع پوست‌ها فوق‌العاده به درجه حرارت حساسند. علل پیدایش این نوع پوست‌ها به کم شدن غدد چربی و تبخیر بیش از حد آب در سطح پوست، مربوط است.
 • پوست مختلط : این نوع پوست‌ها بیشتر در صورت موجود است. نواحی مثل پیشانی و بینی بسیار چرب و بقیه نواحی به‌خصوص اطراف چشم و گونه‌ها خشک هستند.

رادیکال آزاد چیست

حتما شما هم با رادیکال آزاد در تبلیغات مختلف محصولات آرایشی مواجه شده‌اید و برایتان این سوال پیش آمده است که رادیکال آزاد چیست و چطور به پوست آسیب می‌رساند ؟ و چطور برای جلوگیری از آن و از بین بردن چروک صورت اقدام مناسبی انجام دهید . از تمامی اجزای پوست بدن انسان گرفته و حتی هوایی که تنفس می‌کنیم ، همه چیز در این دنیا از مولکول ساخته شده است ، این را همه ما میدانیم . مولکول‌ها از اتم و اتم‌ها نیز از دو الکترون تشکیل شده اند. اما چه می‌شود اگر اتم یک الکترونش را از دست بدهد ؟ اینجا جاییست که ما به رادیکال آزاد در پوست می‌رسیم . پوست سعی می‌کند الکترون از دست رفته را از اتم‌های دیگر بگیرد، وقتی اتم‌ها از مولکول‌های موجود در پوست گرفته می‌شوند به DNA پوست آسیب رسانده که همین مساله به پیری پوست منجر می‌شود. این تمام آن چیزیست که باید درباره رادیکال آزاد در پوست بدانید.

آنتی اکسیدان و رادیکال های آزاد

چه عاملی باعث ایجاد رادیکال آزاد در پوست می‌شود؟

 دلایل مختلفی برای بوجود آمدن رادیکال آزاد در پوست وجود دارد . در برخی موارد سیستم ایمنی بدن رادیکال های آزاد را برای خنثی کردن ویروس‌ها یا باکتری‌ها ایجاد میکند. هرچند محیط وعواملی مانند : آلودگی هوا، سیگار و حتی قرار گرفتن در برابر اشعه های خورشید نیز نقش موثری  در ایجاد رادیکال آزاد دارد. به همین علت استفاده از شوینده مناسب صورت غنی شده با ویتامین و فورمولاسیون ویژه و همچنین کرم ضد آفتاب با کیفیت بالا از اهمیت بسزایی برخوردار است .

تاثیر رادیکال آزاد بر پوست 

آسیب های رادیکال آزاد به شکلهای مختلفی در پوست نمایان می‌شود، گاهی ممکن است باعث تغییر رنگ در پوست شود که در اثر آن شاهد لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست خواهید بود یا می‌تواند موجب شل شدن و افتادگی پوست گردد. علاوه بر اینها، رادیکال‌های آزاد با از بین بردن کلاژن‌های پوست باعث ایجاد چروک می‌شود. همان چیزی که هیچکس دوست ندارد با آن مواجه شود! قبل از اینکه بخواهید درباره از بین بردن چروک صورت مطالب و پیشنهاد ما را بررسی کنید بیایید دربراه دلایل این معضع بیشتر آشنا شوید :

دلایل دیگر چین و چروک صورت

 • پیری
 • سیگار کشیدن
 • رادیکال های آزاد
 • تابش خورشید
 • استرس
 • کمبود مواد مغذی
 • ژنتیک
 • کم آبی
 • کاهش سریع وزن
 • آلودگی
 • عدم مراقبت از پوست
 • تغذیه و رژیم غذایی نامناسب

پیشنهاد روژیا : محصولات اختصاصی جوانسازی پوست

محصولات جوانسازی و بازسازی پوست


پوست چرا پیر می شود ؟

قسمت پوست زیرین دارای عروق خونی، پایانه‌های عصبی، سلول‌های چربی، فولیکول‌های مو و بافت پیوندی است که مواد غذایی را به پوست خارجی (اپیدرم) انتقال می‌دهد. ظاهر شدن چین و چروک ها روی پوست صورت طی روند طبیعی افزایش سن و عدم رسیدگی به پوست رخ می دهد. چروک پوست زمانی اتفاق می افتد که کلاژن و الاستین موجود در بافت پیوندی پوست به سبب تغییرات در فیبروبلاست، ضعیف و شکننده می شوند.فیبروبلاست، سلولی است با هسته بیضوی و روشن و دارای کروماتین ظریف است که حاوی یک یا دو هستک واضح می باشد.فیبروبلاست یکی از سلول‌های مهم در تولید کلاژن و سایر مواد محیط خارج سلولی است؛ بنابراین این سلول‌ها مهم‌ترین نقش را در تشکیل ساختار بافتی و همچنین ترمیم زخم‌ها دارند.مرگ و پیر شدن سلول‌های فیبروبلاست پوستی را با ترشح نامناسب پروتئین‌های محیط خارج سلولی مرتبط است و مرگ و پیر شدن این سلول‌ها منجر به از دست رفتن ساختار طبیعی پوست فرد می‌شود.

رفع چروک صورت

با افزایش سن چربی زیر پوست از بین می‌رود، کلاژن که در لایه دوم پوست قرار دارد و الیاف پروتئینی است که باعث قوام پوست می‌شود، به تدریج قدرت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و در نتیجه پوست حالت‌ پذیری خود را از دست می‌دهد. ژنتیک عامل اصلی که از قبل الگوی پیری چهره را تعیین می‌کند.نحوه زندگی ، مراقبت و نگهداری پوست و همچنین استفاده از شوینده های پوست نیز بر پیر شدن پوست تاثیر دارد.بطور کلی وضعیت پوست شما منطبق با نحوه زندگی شماست و به تغییرات مثبت زندگی سریع‌تر از سایر اندام‌ها پاسخ می‌دهد در صورتی که تحت فشارهای روحی هستید، نشانه آن بر چهره‌تان آشکار می‌شود.

چطور پوست بشاش داشته باشیم ؟

برای رفع چروک صورت و مراقبت از پوست به رژیم غذایی خوب، آب زیاد ، هوای تازه ، ورزش ، خواب خوب و کنترل تنش های عصبی نیاز دارد. به پوستتون بها میدین ؟ از کم کردن یا زیاد کردن وزن باید پرهیز کرد چون میتواند باعث چروک پوست می‌شود. مایعات کافی بنوشید : مایعات به طرز اعجاب انگیزی بروی پوست شما تاثیر خواهد گذاشت، مایعات به اندازه کافی بنوشید. هرچه مایعات زیادتر بنوشید پوست با طراوت‌تر می‌شود و باعث می‌شود سموم بدن توسط کلیه‌ها دفع شود. میزان استراحت شما کمه ؟ کمبود خواب بشدت در پوست و چشمان شما نمایان خواهد شد .همیشه خندان باشید حتی به ظاهر زیرا اخم کردن، خندیدن، ابرو بالا انداختن ، جمع کردن گوشه چشم و بسیاری از حالات چهره می‌توانند آثار چروک همیشگی بروی پوست شما بگذارند. پوست صورتتون رو دوست دارید ؟ از صابون‌های متعارف و مناسب استفاده کنید و از استفاده کرم‌ پودر و آرایش غلیظ پرهیز کنید زیرا از رطوبت طبیعی پوست می‌کاهد.

با بیمه عمر پوست آشنا شویم

آنتی اکسیدان‌ها یعنی بیمه پوست شما. به زبان ساده تر، آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند الکترون از دست رفته را به پوست باز گردانند. با این فرآیند درگیری‌های اتم‌ها و مولکول‌ها و هر آنچه که در نهایت به ایجاد رادیکال آزاد در پوست منجر شده در حد همان تئوری باقی می‌ماند . برای از بین بردن چروک صورت باید بدانید آنتی اکسیدان‌هایی که شامل ویتامین A ، C و E می‌شوند را می‌توانید از دو طریق به پوست و صورت برسانید :

1-   محصولات شوینده با کیفیت بالا و حاوی ویتامین های A – C – E ، به شما پیشنهاد میکنم پکیج جوانسازی موجود در وبسایت روژیا را برای بازسازی و هرچه بهتر شدن پوست صورت هم خانم ها و آقایان  استفاده کنید .این محصولات با توجه به فورمولاسیون ویژه ای که در آنها به کار برده شده اند و نفوذ به عمق و درم پوست باعث انتقال راحت تر این مواد با کیفیت به پوست شما خواهند شد و ایجاد رضایت جمع کثیری از عزیزان هم در بخش لبخند مشتریان گواه این امر است .پکیج جوانسازی روژیا غنی شده از انواع ویتامین های مفید مغذی پوست مانند ویتامین های A ،  E ،  bB5 و آلوورا که نقش اساسی برای شاداب شدن پوست را دارد به همراه عصاره های روغن  شترمرغ ، نارگیل ، سویا و نیز اسید های چرب اشباع شده مانند امگا 3-6-9 که تاثیر بسزایی در بهبود پوست را دارند .

پک محصولات اختصاصی پوست

پک ضد لک و جوانسازی صورت

2-   موادغذایی تازه به بدن برسانید .مواد غذایی با آنتی اکسیدان: گوجه فرنگی، انگور، توت فرنگی، اسفناج، گریپ فروت و پرتقال یا حتی چای سبز.

میوه جات برای بهبود صورت

author-avatar

درباره ریبوار عزیزنژاد

درود به شما همراهان عزیز روژیا عزیزنژاد هستم فارغ التحصیل از دانشگاه تربیت معلم تهران سئوکار هستم و عاشق کسب و کار اینترنتی و البته آموزش ، امیدوارم بتونیم با پیشنهاد مناسب سایت روژیا در زندگی شما نقش بسزایی داشته باشیم. با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما همراهان خوب سایت - هر گونه سوالی داشتین در کامنت همین مطلاب یا در دایرکت اینستاگرام من میتونید به صورت شخصی بپرسین و در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستم.

1 دیدگاه در “با چروک صورت چه کنیم؟

 1. queedaSaw گفت:

  برای صورت یه خانم 50 ساله چی پیشنهاد میکنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.