مراقبت از مو

چرا ریزش مو اتفاق می افتد ؟ (دلایل ریختن یهویی موها چیست)

دلیل ریزش مو

در اغلب موارد علت ریزش مو ، دلایل هورمونی و ارثی است و این وضعیت به‌طور معمول در مردان که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می‌ افتد. و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن آن‌ها به آندروژن‌ ها یا همان هورمون‌ های مردانه می‌ باشد. اینکه چرا ریزش مو به دلیل ارثی بودن این مقوله رخ می دهد در ادامه با ما همراه باشید تا با دلیل ریزش مو ارثی بهتر آشنا شویم و راهکار پیشنهادی محصول ضد ریزش و رویش مو را بشناسیم که برای 90 درصد افراد نتایج حیرت انگیز را فراهم نموده است.

چرا ریزش مو در مردان و زنان اتفاق می افتد ؟

دی هیدروتستوسترون یا DHT

دی هیدروتستوسترون یکی از مشتقات ( محصولات فرعی ) هورمون تستوسترون است. هورمون تستوسترون تحت تاثیر آنزیم 5 آلفا ردوکتاز تبدیل به DHT ( دی هیدرو تستسترون ) میشوند . DHT به مرور باعث ضعیف شدن و آتروفی فولیکولهای مو خواهند شد . این فرآیند در طول زمان منجر به نازک شدن و درنهایت ضعیف شدن موها خواهند شد . 

تصویر مراحل تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون

دلیل ریزش مو DHT

دیگر دلایل مربوط به ریزش مو

ریزش مو، یکی مشکل بزرگی است که بسیاری از افراد از آن رنج می‌برند. اما دلایل دیگری نیز برای ریزش مو وجود دارند:

از جمله، عدم تعادل هورمون‌ها، کم‌کاری غده‌ی تیروئید

کمبود مواد مغذی و نارسایی گردش خون در پوست سر

همچنین ریزش در اثر عوامل روانی مانند؛ بیماریهای عصبی، استرس و نگرانی

عوامل فیزیکی و شیمیائی نیز در ریزش مو موثرند

پوست سر تحت تاثیر ژنتیک، هورمون و زمان به تدریج شروع به ساختن موهای ضعیف تر، نازک تر می کند

موهای ضعیف در نهایت بسیار کوچک، باریک و تقریبا ناپیدا شده تا جائیکه فولیکول مو می میرد و دیگر موئی از آن به وجود نمی آید.

راهکار رفع ریزش مو 

ریزش مو به دلیل تبدیل هورمون تیسوسترون به DHT را میتوان با مهار کردن آنزیم 5 آلفا ردوکتاز قطع کرد و همچنین ریزش های ناشی از ریزش های فصلی، ریزش های ناشی از استفاده از برخی داروها، ریزش های ناشی از عوامل تغذیه، تروما و کمبود ویتامین ها قابلیت رفع و برطرف شدن را دارند. 

پکیج محصولات ضدریزش و رویش مجدد در این زمینه از قابلیت استثنائی و منحصر به فرد برخوردار است . از جمله مزیت های پکیج مو  نسبت به محصولات مشابه میتوان به چند یک مورد مهم اشاره کرد : ترنسفر های عالی که در این محصولات استفاده شده و نسبت به محصولات دیگر قابلیت نفوذ و انتقال به لایه زیرین و پیاز مو را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است و کلیه این مواد اولیه تولید می شوند و خریداری نشده اند .

 

موارد استفاده پکیج رویش مو

خوشبختانه به واسطه نبوغ به کار برده شده در محصولات ، ما قادر به این هستیم که رفع مشکلات شایع مو از قبیل ریزش مو ، شوره سر ، دو شاخ شدن یا مو خوره ، شکستگی مو و سفیدی مو را در یک پکیج خلاصه کنیم که نظیر این مورد را در کشور شاهد نیستیم .

پکیج ضد ریزش و رویش مجدد مو شامل شامپو ضد ریزش و رویش مجدد ، تونیک (محلول ) تقویت و رویش مجدد و صابون 14 گیاه می باشد . نقش هرکدام از این محصولات با توجه به اثربخشی برای بسیاری از مشتریان و مشکلات پوست و مو عزیزان اثبات شده .

author-avatar

درباره ریبوار عزیزنژاد

درود به شما همراهان عزیز روژیا عزیزنژاد هستم فارغ التحصیل از دانشگاه تربیت معلم تهران سئوکار هستم و عاشق کسب و کار اینترنتی و البته آموزش ، امیدوارم بتونیم با پیشنهاد مناسب سایت روژیا در زندگی شما نقش بسزایی داشته باشیم. با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما همراهان خوب سایت - هر گونه سوالی داشتین در کامنت همین مطلاب یا در دایرکت اینستاگرام من میتونید به صورت شخصی بپرسین و در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.