سئو سایت چیست | بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

سئو چیست SEO  مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. در این بخش از مقالات آموزش سئو سایت روژیا میخوایم تعریفی ساده و کامل را دراختیارتان قرار دهیم به زبان ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن است، زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جلب توجه و جذب مشتریان بالقوه و فعلی به کسب و کار خود خواهید داشت.

سئو چیست

سئو یا seo چیست و چگونه کار می‌کند ؟

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات ها برای خزیدن یا کراول کردن صفحات در وب سایت های مختلف ، رفتن از سایتی به سایت دیگر، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده می کنند. این فهرست ها را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن یک کتابدار می تواند یک کتاب (یا یک صفحه وب) برای کمک به شما پیدا کند که دقیقاً همان چیزی را که در آن زمان به دنبال آن هستید تا آنرا پیدا کنید.

سپس، الگوریتم‌ها با در نظر گرفتن صدها عامل یا سیگنال رتبه‌بندی، صفحات موجود در فهرست را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تعیین کنند که صفحات ترتیب باید در نتایج جستجو برای یک پرسش شما از google نمایش داده شوند. در قیاس کتابخانه ما، کتابدار تک تک کتاب‌های موجود در کتابخانه را خوانده است و می‌تواند به شما بگوید که دقیقاً کدام یک پاسخ سؤالات شما را خواهد داشت.

بیشترین عوامل موفقیت سئوی ما را می توان برحسب جنبه هایی از تجربه کاربران در نظر گرفت. به این صورت است که ربات‌های جستجو دقیقاً تخمین می‌زنند که یک وب‌سایت یا صفحه وب چقدر می‌تواند مطالب مفیدی را به جستجوگر آنچه را که جستجو می‌کند ارائه دهد.

بر خلاف تبلیغات جستجوی پولی، شما نمی توانید برای به دست آوردن رتبه های جستجوی ارگانیک بالاتر به موتورهای جستجو پولی بپردازید، به این معنی که کارشناسان سئو باید کارهای درستی را برای بهینه سازی سایت هم برای کاربران هم موتورهای جستجو انجام دهند و اینجاست که ما بعنوان سئوکار وارد می شویم.

سئو چگونه کار میکند

سئو چطور کار می‌کند

 عوامل سئو ما عوامل را در شش دسته اصلی و هر کدام بر اساس اهمیت کلی آن برای سئو سازماندهی می کند. به عنوان مثال، کیفیت محتوا و تحقیق کلمات کلیدی از عوامل کلیدی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزیدن و سرعت از عوامل مهم معماری سایت هستند.

جداولی از عوامل موثر سئو از قدیم استفاده میشد و شامل لیستی از مواردی بود که سئو را بهبود می بخشیدند. این موارد راهکار یا ترفندهایی بودند که ممکن بود برای تضمین رتبه بالا در زمانی که روش های موتورها بسیار کمتر پیچیده بود، کافی بود و آنها حتی ممکن است برای مدت کوتاهی اکنون کار کنند – حداقل تا زمانی که مچ شما توسط گوگل گرفته شود.

 

ما همچنین یک بخش کاملاً جدید در سئو با نام نیچ Niches داریم( گوشه ای از بازار ، محتوا ) که به عوامل موفقیت سئو در پشت سه جایگاه کلیدی می پردازد: سئوی محلی، اخبار/انتشار، و سئوی تجارت الکترونیک. در حالی که جدول عوامل کلی سئوی ما به شما در بهترین شیوه ها کمک می کند، دانستن تفاوت های ظریف سئو برای هر یک از این جایگاه ها می تواند به شما در موفقیت در نتایج جستجو برای کسب و کار کوچک یا فروشگاه آنلاین شما کمک کند.

الگوریتم های جستجو

چندین نوع از الگوریتم گوگل وجود دارند به گونه ای طراحی شده اند که صفحات مرتبط و معتبر را نشان دهند و تجربه جستجوی کارآمدی را در اختیار کاربران قرار دهند. بهینه سازی سایت و محتوای خود با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجو کمک کند.

چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد هر ساله تریلیون ها جستجو انجام می دهند، اغلب با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دیده شدن بیشتر و رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می تواند تأثیر مهمی بر نتیجه شما داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال تغییر بوده است تا به کاربران پاسخ‌های مستقیم و اطلاعاتی بدهد که به احتمال زیاد کاربران را به جای هدایت آنها به وب‌سایت‌های دیگر، در صفحه نتایج نگه می‌دارد.

 

همچنین توجه داشته باشید، ویژگی‌هایی مانند نتایج غنی و پانل‌های دانش در نتایج جستجو می‌توانند دید را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری را در مورد شرکت شما به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهند.

 

در مجموع، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. وقتی متوجه شدید که کاربران وب سایت شما چه می خواهند، سپس می توانید آن دانش را در کمپین های خود (پرداخت و ارگانیک)، در سراسر وب سایت، در میان ویژگی های رسانه های اجتماعی خود و موارد دیگر پیاده سازی کنید.

تاثیر سئو در بازاریابی

سئو در بازاریابی چه تاثیری دارد

چگونه می توانم سئو را یاد بگیرم؟

برای بررسی مفید سئو، جدول عوامل سئو شما را با تمام مفاهیم کلیدی که باید بدانید، از جمله عناصر موفقیت آمیز سئو درون صفحه و خارج از صفحه، به علاوه «سموم» یا تاکتیک‌هایی که می‌تواند به شما آسیب برساند، آشنا می‌کند. رتبه بندی شما

کافیست نیز به سه بخش جستجو نگاه می کند:

 

 • سئوی محلی
 • سئوی انتشار/اخبار
 • سئوی تجارت الکترونیک

 SEO به عنوان پایه و اساس این راهنمای سئو عمل می کند. این منابع با هم به شما کمک می کند تا در مورد سئو اطلاعات کسب کنید و استراتژی خود را برای موفقیت آگاه کنید.

 

راهنمای موتورهای جستجو برای سئو

ما به عنوان همراه لیست مواردی از عوامل سئو راهنمای سایت موتورهای جستجو برای سئو شما را با اصول بهینه سازی جستجو راهنمایی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید یک استراتژی قوی برای هدایت ترافیک ارگانیک به سایت خود ایجاد کنید.

در مجموعه مقالات زیر، ما این عوامل را عمیق‌تر توضیح می‌دهیم و نکات تاکتیکی کارشناسان در مورد بهینه‌سازی موتورهای جستجو را برجسته می‌کنیم که به وب‌سایت شما کمک می‌کند بازدیدکنندگان بیشتری از جستجوی ارگانیک داشته باشد.

 1.   انواع عوامل موفقیت موتور جستجو : اینها عوامل داخلی و خارجی هستند که می توانند بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارند. ما همچنین به عمودی های طاقچه در سئو و تاکتیک های سمی SEO برای جلوگیری از آن نگاه خواهیم کرد.
 2. ​​محتوا : برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا که موتورهای جستجو و مخاطبان هدف شما را دوست داشته باشند، این عناصر را در ذهن داشته باشید.
 3. معماری سایت : بیایید به پشت صحنه برویم و جنبه هایی از سایت شما را بررسی کنیم که دسترسی موتورهای جستجو را آسان می کند و بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.
 4. کد HTML : برچسب‌های HTML و داده‌های ساختاریافته به سازماندهی اطلاعات در سایت شما کمک می‌کنند و به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای شما را درک کنند.
 5. اعتماد، اقتدار، تخصص و رتبه بندی جستجو: نحوه تعامل کاربران شما با سایت شما، و همچنین اعتبار و اعتبار آن، به موتورهای جستجو کمک می کند تا تعیین کنند که آیا ارزش نشان دادن به کاربران را دارد یا خیر.
 6. لینکسازی : چرا لینک ها هنوز مهم هستند و چه چیزی در مورد محتوای شما به موتورهای جستجو می گویند.
 7. شخصی‌سازی و رتبه‌بندی موتور جستجو: اینها عناصر خاص کاربر مانند مکان و هدف هستند که می‌توانند بر نتایجی که کاربران می‌بینند تأثیر بگذارند.
 8. سموم و جریمه های هرزنامه : مراقب «میانبرهای» سئو باشید. گرفتار شدن با استفاده از این تاکتیک ها به طور بالقوه می تواند منجر به جریمه اقدام دستی شود یا حتی سایت شما را از فهرست جستجو حذف کند.
 9. انواع نتایج جستجو : جستجوی صوتی، محلی، تصویری و ویدیویی راه‌های جدیدی را برای کاربران برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند نشان می‌دهد. در حالی که هر کدام فرصت‌های متفاوتی را برای برندها فراهم می‌کنند، اما همچنان بر اساس اصول بنیادی سئو هستند.